Ζιντάν: «Υποφέραμε στο πρώτο, είχαμε κατοχή στο δεύτερο»

Στη διαφορά της απόδοσης της Ρεάλ στα δύο ημίχρονα στάθηκε ο Ζινεντίν Ζιντάν μετά το 1-2 της «βασίλισσας» στο Μόναχο επί της Μπάγερν.

Ο «Ζιζού» τόνισε πως στο πρώτο ημίχρονο υπέφεραν, όμως στο δεύτερο πήραν την κατοχή και ευνοήθηκαν από την αποβολή του Χάβι Μαρτίνεθ. Στάθηκε στο άδικο πέναλτι και στις πολλές ευκαιρίες που έχασαν οι παίκτες του, μένοντας υπερήφανος για την απόδοση των παικτών του.

Αναλυτικά: «Η νίκη δεν ήταν εύκολη, υποφέραμε αρκετά στο πρώτο μέρος. Ωστόσο, είχαμε υπομονή στο παιχνίδι μας, πήραμε την κατοχή στην επανάληψη και ήταν πιο εύκολο όταν έμεναν με δέκα.

Δεν υπάρχει πέναλτι και θα μπορούσε να γίνει το 2-0. Παίξαμε με προσωπικότητα, είχαμε ένα εξαιρετικό παιχνίδι. Είμαι υπερήφανος για τους παίκτες μου, αν και απογοητευμένος, γιατί είχαμε πολλές ευκαιρίες στην επανάληψη, αλλά απέναντί μας βρήκαμε έναν απίθανο γκολκίπερ».