Γκέλαρε η Μίλαν Highlights

Ισοπαλία 1-1 για την Μίλαν με την Πεσκάρα εκτός έδρας που είδε την διαφορά της από την Φιορεντίνα να πέφτει στους τρεις.
Γκέλαρε η Μίλαν
Μεγάλο πλήγμα στην προσπάθειά που κάνει για να πάρει ένα εισιτήριο για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας σεζόν για την Μίλαν. Οι ροσονέροι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 εκτός έδρας με την Πεσκάρα και πλέον απειλούνται από την Φιορεντίνα.

Η Μίλαν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12ο λεπτό με αυτογκολ του Παλέτα. Η εξέλιξη αυτή μπλόκαρε τους μιλανέζους που προσπαθούσαν αλλά δεν έβρισκαν τρόπο για να ισοφαρίσουν απέναντι στην Πεσκάρα που τα έδινε όλα στην άμυνα. Στο 41ο λεπτό ο Πάσαλιτς βρήκε τη λύση και ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο όμως ήταν και το τελικό σκορ καθώς καμία από τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για να σκοράρουν δεν στέφθηκε με επιτυχία.

Την ίδια στιγμή η Φιορεντίνα έπαιρνε τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Μπολόνια. Ο Μπαμπακάρ στο 51ο λεπτό σκόραρε για την ομάδα της Φλωρεντίας, ένα γκολ το οποίο ήταν αρκετό για να έρθει η νίκη και να μειώσει τη διαφορά της από την Μίλαν στους τρεις.

«Φωτιά» ήταν η Αταλάντα. Επικράτησε εύκολα εκτός έδρας της Τζένοα με 5-0. Ο Κόντι στο 25ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Γκόμεζ στο 32’ με πέναλτι να κάνει το 2-0. Η αποβολή του Πινίγια στο 61΄είχε ως αποτέλεσμα να καταρρεύσει η Τζένοα που είδε άλλες τρεις φορές την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της.