64 χρόνια από τη θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Ανατροπή και φιλική νίκη ο Εργοτέλης

Φιλική νίκη επί του Πλατανιά στο Μέλεμε πέτυχε το Σάββατο ο Εργοτέλης με σκορ 3-2.

Οι γηπεδούχοι Χανιώτες προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Τόρες στο 16' και Τσοντάκη στο 38' αλλά στην επανάληψη ήρθαν τα πάνω-κάτω.

Στο 61'  ο Γιουσούφ μείωσε σε 2-1, στο 75'  ο Χαντί ισοφάρισε και στο 85' ο Μπαμ Μπαμ χάρισε τη νίκη στον Εργοτέλη.

Οι συνθέσεις

Πλατανιάς: Γκσπούρνινγκ (67’ Περιστερίδης), Αποστολόπουλος (46’ Ζουμπουλάκης), Αγκιλέρα (64’ Ντεντάκης), Δημήτρης, Ζαραδούκας, Τέτε, Μενδρινός, Φιγκέιρα, Μπεριάν (35’ Τσοντάκης), Τζίλβαν (46’ Ναζλίδης, Λ.τρ. 60’ Τσουράκης), Τόρες (64’ Γιακουμάκης).

Εργοτέλης: Τσέρνι (46’ Καβουσάκης), Τζανακάκης (54’ Καζναφέρης), Μέγι, Γιοβάνοβιτς (72’ Μπουρσέλης), Πίτσος (54’ Ρέντζας), Γκέντσογλου, Μπογκντάνοφ (54’ Στράους), Βλαχοδήμος (54’ Γιουσούφ), Χαντί (72’ Κούρεζ), Μπρούνο (54’ Μπαμ Μπαμ), Νόσκοβιτς (54’ Παμλίδης).