64 χρόνια από τη θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Καλά το... ΠΑΣ! Νίκη και βαθμοί στα Γιάννενα!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να ελέγξει το ματς και να πάρει τη νίκη στην έδρα του απέναντι στον Ατρόμητο με 1-0 ξεπερνώντας και αφήνοντας πίσω του στη βαθμολογία την ομάδα του Περιστερίου.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος έδειχνε πως έχει τη διάθεση να πετύχει γκολ.
Ηταν αρκετά κινητικός προς την περιοχή των γηπεδούχων, όμως δεν μπορούσε να δημιουργήσει εύκολα φάσεις. Ακόμη και οι λιγοστές ευκαιρίες του έπασχαν στην τελική προσπάθεια με αποτέλεσμα καμία ομάδα να μην μπορεί να... ξεκολλήσει από το μηδέν.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ο Ατρόμητος για λίγα λεπτά πίεσε, αλλά ο ΠΑΣ δεν του επέτρεπε να παραβιάσει την άμυνα και την εστία του... Η ομάδα των γηπεδούχων με αλλαγές ανέβασε ρυθμούς και βγήκε μπροστά για να “κυνηγήσει” το γκολ, το οποίο και πέτυχε στο 68' όταν ο Τσάβες κέρδίσε όλη την αντίπαλη άμυνα μέσα στην περιοχή, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στην εστία του Γκορμπούνοφ. Στη συνέχεια προσπάθησε και για το δεύτερο γκολ, χωρίς τύχη όμως.