64 χρόνια από τη θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Νίκη στα παρά πέντε για την Τσέλσι

Ο Φάμπρεγας κράτησε όρθια την ομάδα του κόντρα στην ΚΠΡ
Η ΚΠΡ αποδείχθηκε σκληρό… καρύδι για την Τσέλσι! Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο πήρε την νίκη (1-0) αλλά ήταν αρκετά κακή στο παιχνίδι που έγινε στο Loftus Road για την 32η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Προσπαθούσε αλλά δεν μπορούσε να «σπάσει» την άμυνα της αντιπάλου της η οποία κρατούσε το ανέπαφη την εστία της μέχρι και τα τελευταία λεπτά του αγώνα. Μάλιστα, για να είμαστε δίκαιοι η Τσέλσι δεν είχε κάνει κανένα σουτ προς την εστία μέχρι και το 88ο λεπτό.

Σε αυτό το χρονικό σημείο ο Φάμπρεγας σκόραρε το νικητήριο τέρμα για την Τσέλσι μετά από ένα «μπάσιμο» που έκανε ο Αζάρ από τα αριστερά στη μεγάλη περιοχή της ΚΠΡ, η οποία είχε καταφέρει να απειλήσει τον Κουρτουά.

Έτσι η Τσέλσι διατήρησε τη διαφορά από την Άρσεναλ στους επτά βαθμούς. Από την άλλη πλευρά η ΚΠΡ έμεινε χαμηλά στη βαθμολογία στη ζώνη του υποβιβασμού.

Πηγή: sport-fm.gr