Ηρακλής ανατροπής!

Τεράστια νίκη πέτυχε ο Ηρακλής στην Τρίπολη, 2-1 τον Αστέρα. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να φτάσει στο "τρίποντο" με ανατροπή, αφού το ημίχρονο τελείωσε με 1-0 για τους Αρκάδες.

Μάλιστα, αυτό το αποτέλεσμα έχει ακόμα μεγαλύτερη αξία, μιας και στα τελευταία 25 λεπτά οι Θεσσαλονικείς αγωνίστηκαν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Μπουλούτ (68’) με δεύτερη κίτρινη.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη προηγήθηκε 1-0 στο φινάλε του πρώτου 45λεπτου, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννου (44’). Όμως "πλήρωσε" δύο στιγμές αδράνειας μέσα σε λίγα λεπτά.

Πρώτα ήταν ο Βέλλιος, στο 58’, που πέτυχε το 1-1 κι εν συνεχεία ο Μπουλούτ στο 66’ που σημείωσε το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ στο ματς στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".