Τοπικό ποδόσφαιρο: Ισόπαλο το ντέρμπι στον Άγιο Ανδρέα - Όλα τα αποτελέσματα

Έξι παιχνίδια το Σάββατο σε πρώτη και δεύτερη κατηγορία Αρκαδίας.
ΤΕΓΕΑ – ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ 3-1 (60′ Ζευκιλής, 65 Σαλτούρος, 87 Αποστολόπουλος – 32 Κοντογιαννόπουλος)
ΔΟΞΑ ΜΕΓ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-0 (11′ Δ. Λυμπεροπουλος, 48 Γιαννακουλιας)
ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΒΡΑΣΙΕΣ 1-1 (37 Οικονομάκης – 33 Λάμπρου)
ΜΑΡΙ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1-3 (45 πεν. Μάρκος – 13′, 40 Μάρκες, 86′ Β. Αδαμογιάννης)
ΦΟΡΤΟΥΝΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-7 (71′ Περδικάρης – 1 Κουβαράς, 23 Β. Αδάμης, 36 Βούλγαρης, 55 Φάκλαρης, 75′, 76′ Βλάχος, 85 Πάπαλος)
ΑΡΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ 0-0

Ντέρμπι όπως πάντα το ματς ανάμεσα σε Κορακοβούνι και Βρασιές. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς και τα γκολ (1-1) στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα, σε ένα παιχνίδι με ένταση, πάθος αλλά και, ειδικά στην επανάληψη, αρκετές καλές φάσεις. Το ματς ξεκίνησε με τις Βρασιές να έχουν την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως το Κοροακοβούνι έφτασεπρώτο στο γκολ, με ωραία κεφαλιά του Λάμπρου στο 33′. Η ομάδα του Αγίου Ανδρέα, όμως, απάντησε γρήγορα με ωραία ενέργεια του νεαρού Οικονομάκη στο 37′. Στην επανάληψη το Κορακοβούνι ισορρόπησε το ματς, αλλά παρά τις καλές προσπάθειες και από τις δύο ομάδες, το σκορ δεν άλλαξε. Κοντά στο γκολ έφθασε το Κορακοβούνι με τους Κουλεντιανό, Ρουμπή. Δραγούτσο και Αραχωβίτη, ενώ η ομάδα του Αγίου Ανδρέα με τους Σούρσο, Παναγούλια και Οικονομάκη.
¨Επαγγελματική” νίκη για τη Δόξα που επικράτησε με σκορ 2-0 του συμπολίτη της Πανιώνιου χάρη στα τέρματα των Δ. Λυμπερόπουλου στο 11′ και Γιαννακούλια στο 48′.
Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Νικηταράς, που προηγήθηκε της Τεγέας, μέσα στα Φιλικά, με γκολ του Κοντογιαννόπουλου στο 32′. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, ανέτρεψαν το σκορ με τους Ζευκιλή στο 60′ και Σαλτούρο στο 65′, ενώ στο 87′ ο Αποστολόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Ηρακλής στο ματς με τη Φορτούνα, στη Μελιγού, επικρατώντας τελικά με το εντυπωσιακό 1-7! Για τους νικητές τα γκολ πέτυχαν οι 1 Κουβαράς, 23 Β. Αδάμης, 36 Βούλγαρης, 55 Φάκλαρης, 75′, 76′ Βλάχος,  85 Πάπαλος, ενώ για την ομάδα του Ξηροπηγάδου το γκολ πέτυχε ο Περδικάρης στο 71′.
Νικηφόρα πέρασε ο Αχιλλέας από το Λεωνίδιου επικρατώντας του Μαρίου με 1-3. Η ομάδα του Παραλίου Αστρους πρηγήθηκε με 0-2 με δύο γκολ του Μάρκες (13′ και 40′), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με χτύπημα πέναλτι του Μάρκου στο 45′. Το τελικό 1-3 σημείωσε ο Β. Αδαμογιάννης στο 86′.