Πάρτι ο Ρονάλντο, τρένο η Πορτογαλία του Σάντος

Τις τέσσερις σερί νίκες έφτασε η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος, που δεν στραβοπάτησε ούτε κόντρα στην Ουγγαρία, επικρατώντας 3-0 με τον Ρονάλντο να σημειώνει δύο γκολ.
Συνεχίζει να κυνηγάει την Ελβετία η Πορτογαλία. Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος έφτασε τις τέσσερις σερί νίκες, επικρατώντας 3-0 κόντρα στην Ουγγαρία.

Το σκορ άνοιξε με κοντινό πλασέ ο Αντρέ Σίλβα στο 32ο λεπτό κι από εκεί πέρα ο Κριστιάνο Ρονάλντο καθάρισε την δουλειά. Ο επιθετικός της Ρεάλ με ωραίο διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-0 στο 36ο λεπτό και στο δεύτερο ημίχρονο (65’) με απευθείας εκτέλεση φάουλ ξεγέλασε τον Γκουλάσκι διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Έτσι, η Πορτογαλία διατηρήθηκε στην 2η θέση, φτάνοντας τους 12 βαθμούς. Η Ελβετία βρίσκεται στην κορυφή 2ου ομίλου με 15 βαθμούς και νωρίτερα νίκησε έστω και με το αγχωτικό 1-0 την Λετονία εντός έδρας.