Σοκ στο 89’ για τη Γιουβέντους, 2-2 με την Αταλάντα ΒΙΝΤΕΟ

Τα έκανε... θάλασσα η Γιουβέντους

Αγκαλιά με μία ακόμη νίκη βρισκόταν η Γιουβέντους μέσα στην έδρα της Αταλάντα, όμως στο 89’ δέχθηκε την ισοφάριση στο τελικό 2-2.

Παρόλα αυτά η «Κυρία» κρατάει διαφορά ασφαλείας εννέα βαθμών από τη δεύτερη του Καμπιονάτο, Ρόμα.

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, με την Αταλάντα να παίρνει το προβάδισμα στο 45’ με τον Κόντι. Η Γιουβέντους μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και στο 51’ έφτασε στην ισοφάριση με αυτογκόλ του Σπινατσόλα. Στο 67’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 1-2, όταν ο Κεντίρα επιχείρησε το σουτ, για να αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπερίσα. Η ανατροπή όμως ήρθε για τη Γιουβέντους στο 83’ με τον Πιάνιτς να βγάζει τη σέντρα και τον Ντάνι Άλβες με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2. Στην επόμενη φάση η Αταλάντα έχασε τετ α τετ με τον Γκόμεζ, ο οποίος νικήθηκε από τον Μπουφόν, όμως οι γηπεδούχοι στο 89’ έφτασαν στην ισοφάριση και το τελικό 2-2 με τον Φρόιλερ και έπιασαν στην 4η θέση τη Λάτσιο.