No «Λέβα», no party η Μπάγερν VIDEO

Μπλόκαρε η Μπάγερν Μονάχου. Λίγες ημέρες μετά την ήττα από τη Ρεάλ και αγωνιζόμενη ξανά χωρίς τον Λεβαντόφσκι, η ομάδα του Αντσελότι έμεινε στο 0-0 με τη Λεβερκούζεν, που έπαιξε με δέκα από το 59'.
No «Λέβα», no party η Μπάγερν

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι κόλλησε (0-0) στο Λεβερκούζεν στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Bundesliga, αγωνιζόμενη χωρίς τον τραυματία Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι (έπαιξε ο Μίλερ βασικός) στην κορυφή της επίθεσης, αλλά και δίχως τους Μπόατενγκ, Χούμελς.
Όπως και κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης, από την οποία έχασε με 2-1 μεσοβδόμαδα για τα προημιτελικά του Champions League.

Έτσι, την πλησίασε στους οκτώ πόντους η Λειψία, που νωρίτερα νίκησε με 4-0 τη Φράιμπουργκ και μένει τυπικά στο κόλπο για την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο από το 59ο λεπτό, όταν και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη ο Τζεντβάι (την πρώτη την είχε δει στο 50ο λεπτό), αλλά άντεξαν στην πίεση των φιλοξενούμενων, που τα βρήκαν για άλλη μια χρονιά σκούρα στην «BayArena», αλλά παρουσιάστηκαν βραχυκυκλωμένοι δίχως τον βασικό τους... εκτελεστή. Πάντως, αυτό το στραβοπάτημα αποτελεί μεγαλύτερη έκπληξη, καθώς η φετινή Λεβερκούζεν είναι πολύ πιο αδύναμη, αφού βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας και μετράει πέντε ήττες στο σπίτι της στη φετινή σεζόν, ισάριθμες νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.