Το «έμφραγμα» της Μπράγκα έφερε τον υποβιβασμό της Νασιονάλ! ΒΙΝΤΕΟ

Χάρη στο γκολ του Σχονς στο 90’ η Μορεϊρένσε νίκησε 2-1 -με ανατροπή- την Μπράγκα και παράλληλα έστειλε και μαθηματικά στη δεύτερη κατηγορία τη Νασιονάλ Μαδέιρα, ύστερα από 15 χρόνια!
Το «έμφραγμα» της Μπράγκα έφερε τον υποβιβασμό της Νασιονάλ!
Ένα γκολ έφερε… τσουνάμι!

Με τον Σχονς να σκοράρει ακριβώς στο 90’ η Μορεϊρένσε νίκησε 2-1 την Μπράγκα και παράλληλα «σφράγισε» και μαθηματικά τον υποβιβασμό της Νασιονάλ Μαδέιρα, η οποία αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία του πορτογαλικού πρωταθλήματος τα τελευταία 15 χρόνια.

Από νωρίς έδειχνε να «στραβώνει» το ματς για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 24’ αναγκάστηκαν να παίξουν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ρόσιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα, έχοντας μάλιστα δεχθεί την πρώτη πριν από τρία λεπτά. Ωστόσο, στο 36’ ο Χόρτα τους έδωσε το προβάδισμα, με το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όμως, στο δεύτερο μέρος, ήταν η σειρά των γηπεδούχων να πιέσουν, με τον Πετρολίνα να ισοφαρίζει την αναμέτρηση στο 76ο λεπτό και τον Σχονς ακριβώς στο 90’ να διαμορφώνει το τελικό 2-1.