«Ζωντανή» η Μπριζ HIGHLIGHTS

«Καθαρίζοντας» από το πρώτο ημίχρονο, η Κλαμπ Μπριζ νίκησε 2-1 τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στο «Γιαν Μπρεϊντέλ» για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Jupiler League και παρέμεινε στο «κυνήγι» του τίτλου.

Η Μπριζ νίκησε 2-0 τη Βάρεγκεμ στο «Γιαν Μπρεϊντέλ» για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Jupiler League, με το ματς να κρίνεται από το πρώτο ημίχρονο και μείωσε στο -4 από την πρωτοπόρο Αντερλεχτ στη δεύτερη θέση της ειδικής βαθμολογίας και παρέμεινε στο «κόλπο» της υπεράσπισης του τίτλου της τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές της σεζόν.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο -4 από τις προνομιούχες θέσεις και θα παλέψει για την πρώτη τετράδα που οδηγεί στο Europa League της επόμενης περιόδου.

Ο Βάνακεν στο 2’ έκανε το 1-0, ο Ντέρικ στο 6’ ισοφάρισε και ο Ροτάριου έδωσε τη νίκη στους «μπριζουά» στο 40’.

Η σύνθεση της Μπριζ: Μπουτέλ, Πουλέν, Παλάσιος, Κουλς, Ντενσβίλ, Κλαντεμίρ, Βάνακεν, Βόρμερ, Ροτάριου (70’ Λιμπόμπ), Βόσεν, Ιθκιέρντο (85’ Τούμπα)