64 χρόνια από τη θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Ανατρεπτική Λιόν HIGHLIGHTS

Η Λιόν επικράτησε σε ένα ματς με πολλές ανατροπές απέναντι στη Ναντ με 3-2 και βρίσκεται κοντά στην κατάληψη της 4ης θέσης στην βαθμολογία. Νίκη και για τη Ρεν.
Ανατρεπτική Λιόν

Η Λυών σ’ ένα δραματικό παιχνίδι κατόρθωσε να επικρατήσει 3-2 της Ναντ και να πάρει μια νίκη που κλειδώνει την 4η θέση, αφού έχει πλέον 63 πόντους έναντι 57 της Μπορντό, δείχνοντας πως έχει σφυγμό μετά την συντριβή της από τον Άγιαξ με 4-1 την περασμένη Τετάρτη.

Απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Κονσεϊσάο, η Λιόν βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Ρονζιέ στο 19’, αλλά κατόρθωσε στο β’ μέρος και μάλιστα, παρότι ισοφαρίστηκε σε 2-2, να πάρει τη νίκη με γκολ του Κορνέ. Στο 65ο λεπτό ο Ναμπίλ Φεκίρ ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι, ενώ στο 70’ ο Κορνέ έκανε το 2-1. Η Ναντ ισοφάρισε με τον Γκιγιόμ Ζιλέ στο 75’ για να έρθει ο Κορνέ στο 80’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Στο μεσημβρινό παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα για την Κυριακή, η Ρεν επικράτησε 1-0 της Μονπελιέ με ένα γκολ του Μουμπέλ στο 80ο λεπτό.