64 χρόνια από τη θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Γερμανία… σαν παγκόσμια πρωταθλήτρια, έριξε «επτάρα» στο Σαν Μαρίνο

Με τον επιθετικό της Χόφενχαϊμ, Σάντρο Βάγκνερ, να σημειώνει τρία γκολ, η Γερμανία συνέτριψε το Σαν Μαρίνο 7-0. Ισοπαλία στην αναμέτρηση της Νορβηγίας με την Τσεχία, που έμειναν στο 1-1.
Η παγκόσμια πρωταθλήτρια έκανε μια καλή προπόνηση για να φτάσει στο έξι στα έξι με αντίπαλο την ομάδα του Σαν Μαρίνο, την οποία κατέβαλε με 7-0 στη Νυρεμβέργη. Εννέα μέρες πριν από την έναρξη του Κυπέλλου
Συνομοσπονδιών τα «πάντσερ» έκαναν μια καλή προπόνηση με ένα 4-0 στο ημίχρονο που έγινα 7-0 με άλλα τρία γκολ στην επανάληψη. Ο Σάντρο Βάγκνερ της Χόφενχαϊμ σημείωσε τρία γκολ, ενώ από έναν σημείωσαν οι Ντράξλερ, Γιουνές, Μουστάφι και Μπραντ.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Τσεχία προηγήθηκε με τον Γκέμπρε Σελάσιε μέσα στη Νορβηγία που όμως ισοφάρισε στην επανάληψη με γκολ του Σόντερλουντ για να μείνει έτσι το 1-1.