Έστειλε μήνυμα ο Ατρόμητος στον Παναιτωλικό και τον κόσμο του

Φιλική νίκη για τον Ατρόμητο στην έδρα του Παναιτωλικού με σκορ 2-0. Περισσότερους από 3.000 θεατές είχε το γήπεδο στο Αγρίνιο.
Ήττα για τον Παναιτωλικό στο φιλικό με τον Ατρόμητο. Η ομάδα του Περιστερίου πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 μπροστά σε σχεδόν 3.000 θεατές που βρέθηκαν στο Αγρίνιο. Β
Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσαν οι παίκτες του Κάναντι, που έδειξαν γενικά σε πιο καλή κατάσταση από την ομάδα του Μάκη Χάβου. Το σκορ άνοιξε ο Χαβιέ Ούμπιντες στο 28ο λεπτό με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, ενώ το τελικό διαμορφώθηκε με κεφαλιά του Ντάουντα στο 51’ ύστερα από ασίστ του Βασιλακάκη.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης (46’ Τσέναμο), Ροντρίγκες, Χαντάκιας (74’ Ρότσα), Μύγας (63’ Μαρινάκης), Παρράς (37’ λ.τ. Τσοκάνης), Μπεχαράνο (63΄Γιαννιώτης), Πάουλο (63’ Μπράβο), Βασιλούδης (46’ Μάζουρεκ), Ντίας (63’ Λόπες), Κλέσιο (74’ Σελεμανί), Βακράκος (46’ Ρόσα)

Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Κατράνης, Πολιντόρο, Στρούγκης, Μανούσος, Χατζηισαϊας, Νάτσος, Ούμπιδες, Μπαστακός, Βασιλείου, Κυριακίδης

Στο β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μίρκοβιτς (τερμ.), Καρασαλίδης, Μενσά, Ζησόπουλος, Ντάουντα, Νασιμέντο, Βασιλακάκης, Κιβρακίδης, Γιαννούλης, Λαζαρίδης