Συνεχίζει να… αλωνίζει η Φίτεσε (video)

Τις εντυπωσιακές εμφανίσεις συνεχίζει η Φίτεσε, η οποία επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Ρόντα, στη δεύτερη αγωνιστική της Eredivisie, με τα δύο γκολ, μάλιστα, να είναι… γκολάρες!
Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η Φίτεσε με 3-1 επί της Ρόντα στην έδρα της.
Η ομάδα του Άρνεμ συνέχισε τις εντυπωσιακές εμφανίσεις, χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο και έκανε το «2Χ2».

Το σκορ άνοιξε πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο με φανταστικό τρόπο ο Μάταβζ, μετά από λάθος στην άμυνα της Ρόντα, η οποία ισοφάρισε μετά από αυτογκόλ του τερματοφύλακα σε χαμένο πέναλτι του Γκούσταφσον.

Με κεραυνό έξω από την περιοχή η Φίτεσε πήρε ξανά τα ηνία του σκορ, ενώ ο Κασία διαμόρφωσε το τελικό 3-1.