64 χρόνια από τη θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη

Τον… χαβά της η Σέλτικ (video)

Με γκολ που πέτυχε στο φινάλε των δύο ημιχρόνων, η Σέλτικ επικράτησε 2-0 στην έδρα της Κιλμάρνοκ και συνέχισε τα απίθανο σερί που διατηρεί στην Σκωτία για 52ο παιχνίδι.
Σε τυπική διαδικασία έχει μετατρέψει κάθε ματς που δίνει εντός συνόρων η Σέλτικ, η οποία πέρασε και από το «Ράγμπι Παρκ», όπου επικράτησε 2-0 της Κιλμάρνοκ.

Οι Κέλτες συνέχισαν το απίθανο σερί που διατηρούν στις εγχώριες διοργανώσεις, μένοντας αήττητοι για 52ο ματς και δείχνουν από νωρίς αποφασισμένοι να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν πλήρως και άνοιξαν το σκορ στο 40’ με τον Φόρεστ, ενώ δύο λεπτά πριν το φινάλε του ματς ο ΜακΓκρέγκορ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, που κράτησε την Κιλμάρνοκ στην ουρά της βαθμολογίας, χωρίς βαθμό.